Podstawowe informacje o Świecie Betii


Świat Bestii to pierwsza w Polsce i najbardziej rozbudowana na świecie gra lokalizacyjna. Zacznijmy od wyjaśnienia na czym właściwie polega gra lokalizacyjna.

Podstawowym atutem świata Bestii jest lokalizowanie gracza a dokładniej jego telefonu. Dołączając do gry wyrażasz zgodę na namierzanie Twojej komórki poprzez GSM (nadajniki operatora) lub GPS (system satelitarnego namierzania). Gra odbywa się na terytorium całej Polski .

Postać, którą tworzysz podczas rejestracji a później rozwijasz w trakcie gry, jest bezpośrednio związana z Tobą. Tam gdzie udasz się w rzeczywistości ze swoim telefonem, podąży również Twoja postać. Dzięki temu mechanizmowi Świat Bestii wytwarza tzw. ?poszerzoną rzeczywistość? w której odbywa się gra.

Inni uczestnicy gry są namierzani tak samo jak Ty. Będziesz ich spotykał w trakcie gry, a większość działań jakie będziecie mogli podejmować będzie zależała, w dużej mierze, od Waszego położenia w rzeczywistości.

Dlatego właśnie świat Bestii jest tak ekscytującą grą, świat realny przeplata się w niej z wirtualnym. Kiedy walczysz z innym graczem masz świadomość, że jest on całkiem niedaleko.


Gra została zaprojektowana przede wszystkim na telefony komórkowe. Podstawowym sposobem działania w grze jest wysyłanie SMS. Dzięki temu można grać na dowolnym, nawet najbardziej antycznym, modelu telefonu komórkowego.

Operowanie grą poprzez SMS?y może jednak nie wszystkim pasować i dlatego stworzyliśmy aplikacje mobilną (mały program, który instalujemy na naszym telefonie). Dzięki temu rozwiązaniu gracz może bezpośrednio zobaczyć świat gry i wykonywane przez swoją postać akcje. Obecnie dostępne są dwie wersje aplikacji. Zależnie od tego jaki model telefonu posiadamy instalujemy aplikację JAVA lub ANDROID (prace nad aplikacją na iPhone trwają). Po szczegółowe instrukcje jak to zrobić znajdziesz na stronie: Aplikacja i serwis www.

Aplikację udostępniamy oczywiście za darmo. Dzięki niej zobaczysz na przykład mapę najbliższej okolicy z naniesionymi obiektami ze świata gry ? innymi graczami, przedmiotami, zajętymi obszarami czy budynkami.

 

 Rasy zamieszkujące Świat Bestii > 

 

Locon

Wszystkie wymienione tu znaki towarowe należą do swoich odpowiednich wlascicieli.
2012 Locon Sp. z o.o Wszystkie prawa zastrzeżone.